Menu Zavřeno

Redukční plán

Redukční plán je individuálně sestavený jídelníček, který slouží ke snížení váhy.

Proč bych si měl(a) redukční plán nechat sestavit odborníkem?

 • Vyvarujete se mylným informacím.
 • Ušetříte čas. Pro začátečníka je počítání kilojoulů a orientace mezi poměrem živin často zdlouhavý proces. Jídelníček má vše zahrnuto.
 • Dostanete řád. Jídelníček napsaný „černý na bílém“ je jasně vymezený a nesmlouvavý.
 • Nový impuls k hubnutí. Zní to zvláštně, ale výzkumy ukazují, že pouhé sestavení jídelníčku další stranou více motivuje k jeho dodržování.
 • Nejste na to sami. Můžete se s čímkoli poradit a jste pod dohledem. Změny od dodržování doporučuji alespoň první dva týdny zapisovat. Někdy je vhodné zapisovat příjem až do dosažení cíle.
 • Získáte přehled, co na Vás funguje. Jídelníček můžete po čase sami obměňovat a využívat dlouhodobě. To je pro mě i cíl. Aby Vám ukázal cestu „Jak na to“.

Z jakých hodnot vycházím?

 • Vypočítám hodnotu bazálního metabolismu (BMR).
 • Spočítám hodnotu běžného příjmu z doneseného zápisu jídla a aktivity. Záleží na přesnosti Vašeho zápisu.
 • Zohledním zpomalený metabolismus, tj. prodělané diety (jejich četnost, přísnost, výsledky), hormonální výkyvy a léky (menopauza, štítná žláza, kortikoidy..)
 • Váš cíl – časový horizont, počet shozených kilogramů. A samozřejmě motivace! Tu je vždy dobré si připomínat;)
 • Dále se budu ptát na oblíbené a vyloučené potraviny, denní zvyklosti (kávičky, příležitostné oslavy, neřesti), zdravotní stav, počet jídel denně, schopnost snídat, potřebu druhé večeře, alergie,…
 • Zajímat mě bude i Váš názor, proč váha vzrostla a jak vypadaly pokusy to změnit. Často je třeba zapracovat i na vztahu k jídlu, zmírnit vliv stresu, přetížení, nedostatku spánku…zkrátka hubnutí nezačíná ani ve fitness, ani v kuchyni, ale v hlavě:)

Jak hotový jídelníček vypadá?

 • Obsahuje jídla a potraviny, které máte rádi a je možné (třeba i po úpravě) je použít. První volba je u mě racionální strava bez doplňků, ale každý má své důvody a preference. Jídelníček by měl vyhovovat především Vám. Proto budu respektovat Vaše konkrétní přání (paleo, raw, bez laktózy, Vaše doplňky stravy, menší počet denních porcí aj.)
 • Obsahuje standardně snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. Každá denní doba deset variant. Varianty mají daný počet kilojoulů a danou váhu, kterou nevážíte. Váha je udána v kusech, lžících, hrnkách, částech balení…
 • Příjem je napočítán přesně pro Vás dle zmíněného postupu.
 • Obsahuje malá jídla navíc. Pro případy sportování a nebo hladu.
 • Každý člověk je jedinečný a v případě potřeby lze jídelníček konzultovat a lehce upravit.

Jak se předává?

Uvidíme se osobně celkem třikrát. Před sestavením, během předávání a po domluveném čase. Doporučuji nechat si poslat jídelníček elektronicky a sejít se po jeho pročtení, abyste měli klid na přípravu otázek a případné lehké úpravy. Zápisy stravování mi posíláte průběžně mailem a ideálně se spojíme telefonicky a probereme potřebné:)

Kdo mi jídelníček sestaví?

Můj bakalářský a magisterský obor je Výživa potraviny a potraviny na ČZU. Předměty učili externisté z lékařských oborů, z oblasti výživového poradenství, VŠCHT, FTVS, internisti z oblasti výroby a zpracování potravin (př. Racionální výživa a dietetika; Metody hodnocení stavu výživy a zdravý životní styl (FTVS); Biochemie Živiny a živinové potřeby člověka; Mikronutrienty; Fyziologie a patofyziologie výživy; Potraviny, nápoje a výživové doplňky; Základy anatomie člověka (FTVS); Základy fyziologie člověka (FTVS); Hygiena a zdravotní nezávadnost potravin; Praktická mikrobiologie; Obecná genetika; Jakost a zpracování živočišných a rostlinných produktů; Anorganická chemie; Organická chemie; Základy toxikologie; Marketing potravin aj. 
Z vlastní iniciativy jsem si zařídila praxi v IKEMU (institut klinické a experimentální medicíny) u vedoucího nutričních terapeutů M. Hubáčkové a v NutriAcademy.

A praxe? Stravovací plány sestavuji od roku 2012. Soukromně a v rodinném studiu Fitnessie, Pure Fitness, Světě zdraví a fitness Contours. Od roku 2021 pouze soukromně. Sestavila jsem přes sto individuálních jídelníčků a naprostou většinu jsme po celou dobu konzultovali a tak jsem získala množství zpětných vazeb a radost z výsledků:)

Cena za vše uvedené je 2 400 Kč, tj. za 3 osobní schůzky, sestavení jídelníčku a elektronické konzultace. Schůzky probíhají v Praze 6.