Menu Zavřeno

Diagnostika běžecké techniky

Běžecká technika by se podle mě měla vyučovat ve škole. Každý se umí rozběhnout. Ale! Přistihli jste se někdy, že… Ruce nepomáhají nohám? Je došlap slyšet? Přenášíte váhu více na jednu nohu? Lokty směřují do stran? Hrbíte se? Kolena padají dovnitř a chodidla vyhazujete do strany? Jste zlomení v pase? Přetáčíte se nerovnoměrně v zádech? Trup není stabilizovaný? Nadskakujete?

Neduhy můžeme pozorovat tak často, jakoby se jednalo o standard. Při běhání se nevidíme a je těžké získat zpětnou vazbu. Navíc si často ulevujeme nebo pohyb omezují zkrácené svaly. A tak se náhradní řešení snadno vryjí pod kůži.

Jak diagnostika probíhá?

  • Optám se na běžeckou historii a cíle, podívám se na držení těla v klidu.
  • Natočím Vás na video zepředu, zezadu a ze stran.
  • Řeknu, kde je prostor pro zlepšení, a co pro to udělat.
  • Ukáži cviky na míru. Cviky si natočíte na svůj mobil, abyste na nich mohli pracovat sami. Úspěch tkví často v drobných detailech.
  • V případě zájmu domluvíme kontrolní tréninky. Tuto fázi mám nejradši. Níže můžete shlédnout proč.

Hodnocení od mých svěřenců

„Barču znám několik měsíců a na každý její trénink se vyloženě těším. Veselá, pozitivní trenérka, která nám dá do těla, vysvětlí, co a proč děláme, od rozcvičky až po protažení.Věnovali jsme se také dost technice běhání, tak jsem zkusil porovnat výsledky ze závodů — a běhám nejlepší časy za posledních pět let!“

„S trenérkou Barčou jsem moc spokojená! Tréninky jsou náročné a zábavné zároveň. I když někdy zdánlivě moc neběháme, druhý den mě příjemně bolí celé tělo, protože hodně makalo na technice běhu. A tu umí Barča vysvětlit skvěle! Její tréninky nejsou ale jen o běhání – už vím, že se nemusím bát zeptat na jakýkoliv „doprovodný problém“ ohledně pohybového aparátu a nejrůznějších bebíček, protože Barča vždy ochotně poradí a vysvětlí, jak by to mohlo s během souviset. Tréninky jsou přesně na míru každého sportovce, takže není třeba se bát, že bych něco nezvládla. Těším se moc na každý další trénink!“

Zdroj: https://www.facebook.com/strenerkou.cz/reviews